Blog

Snc-Oıl Endüstriyel Antifrizler

20.11.2019

Özellikleri

 

Antifrogen ANTİFROJEN-S / ANTİFROJEN- F / ANTİFROJEN / H

 Yüksek kaliteli ısı transfer aracı  ve etilen glikol bazlı endüstriyel soğutma ekipmanı için soğutma solüsyonu; ENDÜSTRİYEL ANTİFRİZ…SNC-OIL

Başarısı kanıtlanmış ürün Antifrojen – S ; solar (güneş enerjisi) ısıtma, ısı pompaları ve sıcak su ısıtma sistemlerinde yüksek kaliteli ısı transfer aracı olarak, endüstriyel soğutma ekipmanlarında soğutma solüsyonu olarak kullanılan berrak açık sarı renkte bir sıvıdır. Donmaya karşı etkisi etilen glikol bazlıdır. Donmaya karşı gerekli dayanımı sağlamak için, Antifrojen-S®  musluk suyu ile karıştırılmamalıdır. Buna ilaveten, soğutma Antifrojen-S®   ve ısıtma sistemlerinde yaygın olarak kullanılan tüm metal alaşımlara korozyon ve kireçlenmeye karşı uzun süren koruma sağlayan etkili korozyon önleyicidir.

Antifrojen-S®  Su karışımının korozyon önleyici özelliklerinin su içeriğinin artmasıyla düşeceği unutulmamalıdır. Bu nedenle Isı transfer aracının Antifrojen  S ®konsantrasyonu en az %90 olmalıdır. Böyle hazırlanan bir solüsyon -40°C ye kadar donmaya dayanıklıdır.

Antifrojen  / su karışımları ile temasa uygun olan, ekipmanların metal olmayan malzemeler  polyamit, poliüretan, polyester ve epoksi reçineleri, poly vinil klorid (plastikleşmemiş), polistren, polyetilen,polipropülen,polibuten, Viton ( floroelastomer) ve doğal ve sentetik kauçukların diğer türleridir.

Suda çözülmüş solüs Antifrojen-S®  ayrışmaz ve uzun süre etkinliğini korur. Hidrometre veya özel antifriz test aletleri ile sistem doldurulduktan sonra hemen kontrol edilmelidir. Ayrıca, yaklaşık olarak yılda bir kez (veya ne zaman sıvı eklemesi yapılırsa) donma dayanımının kontrol edilmesi gerekmektedir.

ANTİFROJEN-S NEDİR 
ANTİFROJEN-S; soğutma, güneş enerjisi, ısı pompaları  eşanjör ve sıcak su ısıtma sistemlerinde “Korozyon ve Donmayı Önleyici Isı Transfer Sıvısı” dır. Berrak açık sarı renktedir.

ANTİFROJEN-S Uygulama Özellikleri Nelerdir?
ANTİFROJEN-S Bir ısı transferi ve soğutma aracı olarak kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Su ile her oranda karışarak değişik donma sıcaklıklarına uygun tesisat sıvısı elde etmek mümkündür.

ANTİFROJEN-S /SU Karışımında donma noktasına yaklaştıkça ayrışma olmaz, bu yüzden tesisatlarda patlamaya sebebiyet vermez.

  • ANTİFROJEN-S /SU Karışımının donma direnci, yıllarca kullanımdan sonra bile değişmez, konsantrasyon sabit kalır.
  • ANTİFROJEN-S /SU Karışımının ısı transfer katsayısı suya çok yakındır. Bu nedenle, ısı radyatörlerle ortama taşınıyorsa radyatör alanının değiştirilmesine gerek yoktur.
  • ANTİFROJEN-S “Korozyon Engelleyiciler” içerir. Bu özelliği soğutma ve ısıtma sistemlerinin hatta bileşik sistemlerin metal aksamlarını korozyona karşı sürekli korur ve büyük ölçüde bakım onarım masrafını azaltır.
  • ANTİFROJEN-S /Yapılan deneylerde karışımı, muadillerine göre dünyadaki en az korozyon etkisi yapan tesisat sıvısı olarak belirlenmiştir.
  • ANTİFROJEN-S kullanılan ısıtma ve soğutma sistemlerindeki sirkülasyon pompalarının sorunsuz çalıştığı ve bu pompalarda yaygın olarak kullanılan plastik ve elastomer (conta, oring vb.) elemanlara uygun olduğu ispatlanmıştır.
  • ANTİFROJEN-S ı özellikle oksijen difüzyonu özelliği olmayan plastik borularda hacimce %90 oranında kullanılmalıdır. Bu oran -40 ºC’ye kadar donma emniyeti sağlar.
  • ANTİFROJEN-S oksijen geçirimini azalttığı için tesisat içerisindeki kirlenme, çamurlaşma ve yosunlaşmayı engeller. Bu nedenle sensor arızalarını minimuma indirir.
  • ANTİFROJEN-S yeni yapılmış tesisatlarda ilk baştan konursa tesisatın ve ısı kaynaklarının korozyonunu engeller, bu da; tesisatın ömrünü uzatır, bakım onarım masrafını azaltır, donma emniyeti sayesinde de her zaman ısıtılmayan binalarda yakıt tasarrufu sağlar.
  • ANTİFROJEN-S Transferi suya yakın olduğundan plakalı eşanjör ethylenglicol/SU ya göre daha küçük çıkar buda ilk yatırım maliyetini  düşürür.

 

ANTİFROJEN-S Uygulama Alanları Nelerdir?

Sıcak Sulu Isıtma Sistemleri: Kapalı sıcak su sistemlerinde ANTİFROJEN-S kullanmanın avantajı; tüm sistemin veya bir parçasının 0 ºC’nin altındaki sıcaklıklarda bile kapatılıp tekrar sorunsuz çalıştırılabilmesidir. Bu her zaman ısıtılmayan binalarda önemli miktarda yakıt tasarrufu sağlar ( Hafta sonu evleri, okullar, resmi kurumlar, spor salonları, bürolar, camiler vb.)

Güneş Isıtma Sistemleri: Tüm güneş enerjili ısıtma sistemleri için yukarıdaki detaylar geçerlidir.
Isı Pompa Sistemleri: Isı pompalarında ANTİFROJEN-S dış devrelerde ısı transfer elemanı olarak kullanılır.

TOPTAN ANTİFRİZ TALEPLERİ İÇİN İLETİŞİME GEÇİNİZ.

 

AMBALAJ ; 200 KĞ VARİL – 1100 KĞ IBS – DÖKME TANKER